poniedziałek, 24 października 2011

Szeptem - Becca Fitzpatrick


Autor: Becca Fitzpatrick
Tytuł: Szeptem
Liczba stron: 336
Wydawnictwo: W. otwarte

Okładka mówi: Czasem zdarza się miłość nie z tego świata. Naprawdę nie z tego świata...
Patch jest tajemniczy i zabójczo przystojny. Nic dziwnego, że szesnastoletnia Nora uległa jego urokowi. Niemal natychmiastw jej życiu zaczęły dziać się rzeczy, których nie da się wytłumaczyć. Chyba że...
Chyba że ktoś wie, że znalazł się w samym środku bitwy. Bitwy, którą od wieków toczą Upadli z Nieśmiertelnymi. O Twoje życie.
Ale cicho sza... Są tajemnice, o których mówi się tylko szeptem.

Moja opinia:
Pewnego dnia będąc na polowaniu w księgarni dojrzałam tą jakże piękną okładkę, obok której nie sposób przejść obojętnie. Urzekła mnie ona i sprawiła, że zatrzymałam się nad książką nieco dłużej. W czasach wielkiej mody na wampiry, anioły wydały mi się miłą odmianą.
,,Szeptem” to debiutancka powieść Becci Fitzpatrick. Główną bohaterką jest Nora Grey, dziewczyna o nogach długich niczym barowy stołek. Ma kręcone rudawe włosy, jest świetną uczennicą i choruje na anemię. Wszystkie swoje smutni i radości dzieli z Vee, z którą znają się od zawsze. Bardzo dobry kontakt ma również z matką, która jest za razem jej przyjaciółką.
Pewnego dnia w jej spokojnym i poukładanym życiu pojawia się Patch, mroczny chłopak z tajemniczą przeszłością. Jest arogancki, pewny siebie i niechętnie odpowiada na pytania dotyczące jego przeszłości. Jak zapewne można się domyślić, tych dwoje stopniowo zbliża do siebie. Zakochują się. By jednak być razem, muszą pokonać wiele przeszkód stających im na drodze. Niewątpliwą zaletą jest barwny język, ciekawe dialogi i lekki styl jakim posługuje się autorka. Na korzyść działają również wciągająca fabuła i wątek kryminalny. Moją ulubioną postacią jest niewątpliwie Vee, uwielbiam jej optymizm i chwilami zabawne teksty. Pozwolę sobie zacytować jeden z nich :
"O kurde. Kurdekurdekurde. Potrąciłaś j e l e n i a? Nic się nie stało? Może to był BAMBI?"
Za mało rozwinięto natomiast temat aniołów. Chwilami irytował mnie również Patch.
Z czystym sumieniem polecam tą książkę, nie można się od niej oderwać podczas czytania. Jest wspaniałą odskocznią od szarej codzienności. Na zakończenie dodam kolejny z cytatów, który sprawił, że uśmiech pojawił się na mojej twarzy.
"-Myślisz, że Biblia jest ścisła? To znaczy: zgodna z prawdą?
-Myślę, że pastor Calvin jest seksy. Jak na czterdziestoparolatka. Tak z grubsza wyglądają moje przekonania religijne."


Ocena: 7/10

4 komentarze:

 1. Czytałam, nawet mi się podobała;) Muszę się wziąć za kolejne części.

  OdpowiedzUsuń
 2. Podobała mi się ta książka ;D muszę sięgnąć po kolejną część :))
  Serdecznie zapraszam do mnie:
  http://zirtael-bibliomaniak.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Rewelacyjna seria :) Nie sposób się oderwać!
  edwarella>

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka jest jedną z moich ulubionych :)
  www.pokochajmy-czytac.blog.pl

  OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku - jeśli dotarłeś aż tutaj, będzie mi niezmiernie miło jeśli zostawisz po sobie ślad! Każdy komentarz jest dla mnie na wagę złota, dlatego też z chęcią dowiem się jakie jest Twoje zdanie ;)